Neka Diesel co

شرکت نکادیزل شایگان


شرکت پرکینز تولید کننده دیزل ژنراتور

مقالات دیزل ژنراتورها
یکشنبه بیست و ششم خرداد ۹۸


موتورهای Perkins (به طور رسمی Perkins Engines Company Limited)، یک شرکت تابعه از Caterpillar Inc، می باشد که  در زمینه تولید موتور دیزل برای بازارهای متفاوت از جمله کشاورزی، ساخت و ساز، بارگیری مواد، تولید برق و صنعتی فعالیت دارد. این شرکت تولید کننده دیزل ژنراتور در پیتربورو، انگلستان، در سال 1932 تاسیس شد.Perkins در طول سالیان متمادی محدوده تولید موتور خود را گسترش داده و هزاران نوع از موتورهای مختلف از جمله موتورهای دیزل و بنزین تولید می کند.

 

شرکت پرکینز در 7 ژوئن 1932، در کوئین خیابان پیتربورو برای طراحی و ساخت موتورهای دیزلی با سرعت بالا توسط فرانک پرکینز و چارلز والاس چپمن تاسیس شد. چپمن مهندس طراح (مدیر فنی) و دبیر شرکت بود و 10 درصد سهام داشت. فرانک پرکینز پشتیبانی اولیه بیشتری را از مدیران آلن جی م ریچاردسون و جورج ددز پراک دریافت کرد.

 

 اولین موتور دیزلی با سرعت بالا، Vixen چهار سیلندر Perkins بود که اولین بار در سال 1932 ساخته شد.

 

F. Perkins Ltd توسط بزرگترین مشتریش، مسی فرگوسن، در سال 1959 خریداری شد. با هویت جداگانه خود، این کسب و کار تحت نام موتورهای Perkins ادامه یافت و در سال 1994 یک شرکت تابعه LucasVarity شد. توسعه ادامه یافت و پرکینز موتورهای خود را برای تطبیق قوانین تسلیحاتی با قوانین سختگیرانه افزایش داد در حالیکه سری جدیدی برای تولید برق و کامیونهای لودر تولید شد. مارک هایی مانند Dodge، Ford، Grosspal و Ranquel برای تمام خطوط دیزلی ، بیش از دو دهه از موتورهای Perkins نصب شده اند. GEMA، آراوس، برناردین و روانانیا از پروانه های خود برای برداشت محصول استفاده می کنند.

 

Perkins اکنون دارای امکانات تولیدی در انگلیس، ایالات متحده، برزیل، چین، هند و یک شرکت مشترک با شرکت Ishikawajima-Shibaura-Machinery در ژاپن است.